Murat Ezber

Hakkımızda

  İstanbul’da doğan Murat Ezber ilkogrenimini Mehmet Akif İlkokulu’nda, Liseyi Kocamustafa Paşa Lisesi’nde tamamlamıştır. Orta öğrenim yıllarında müziğe ilk adımını Abdullah Sezer’den 5 yıllık mandolin eğitimi alarak attı. Ardından Do-re-mi Sanat Merkezinde Piyano ve Ud dersleri alan Murat Ezber Lise yıllarında Gitar çalmaya başladı. Aynı dönemlerde Bakırkoy Önder Bali Sanat merkezinde’de şan ve solfej eğitimi aldı. Bu eğitimlerinden sonra İtü klasik Türk Müziği devlet Konservatuarı kurucularından Cahit Atasoy‘la özel solfej derslerine devam etti. Bu eğitiminin ardından Pera Güzel sanatlar lisesinde 2 yıl Rene Macaroğlu‘ndan Computer Music ve Jazz Harmony dersleri aldı. Dönem sonunda Orkestra şefi ve besteci Dr. Nail Yavuzoğlu‘ndan Jazz Harmony derslerine devam etti. Bir yıl Moda Akademi Sanat Okulu‘nda Müzik Bölümü Başkanlığı yapan Murat Ezber, Show Tv‘de yayınlanan “Hacı” dizisinde müzik asistanlığı yaptı.

  İstanbul Bilgi ÜniversitesiMüzik‘ bölümünden mezun olan Murat Ezber, bir çok Albümde de Aranjör, Recording & Mix Engineer olarak çalışmış olup, Murat Boz‘un ilk çıkış albümünün repertuar çalışmalarında yer almış, albümüne de aranjörlük yapmıştır.

  Şu anda bir çok Reklam filmlerinin ve Yarışma Programlarının müziklerini yapmaktadır. Aynı zamanda bir çok grupla beraber sahne alıp Keyboard, Gitar ve Perküsyon çalmaktadır.